Home GRADOVIDerventa KUP RS: Derventa deklasirala Prijedor i izborila finale

KUP RS: Derventa deklasirala Prijedor i izborila finale

Drugi učesnik sutrašnjeg finala Kupa Republike Srpske jesu rukometaši Dervente koji su deklasirali Prijedor sa 38:26, te će igrati u finalu sa prvoligašem Slavijom iz Istočnog Sarajeva.

Dervenćani su odlično otvorili su susret, te su nakon deset minuta igre imali prednost od pet pogodaka (6:1). Na devet minuta pred kraj prvog dijela igrči derventskog premijerligaša imali su velikh sedam plus, a na semaforu u Sportsko-kulturnom centru bilo je 14:7. Do pauze igrači Zorana Dokića samo povećavaju svoju prednost, te na odmor idu sa osam golova prednosti (21:13).

Ni u nastavku susreta Derventa ne dozvoljava Prijedoru puno prostora, te je tako nakon šest minuta drugog poluvremena bilo 23:14.  Dvadeset minuta prije kraja utakmice domaćin Kupa povećava prednost, te tada ima deset pogodaka prednsoti (27:17).  Derventa je meč sigurno privela kraju i došla do pobjede sa velikih 38:26, te je izborila plasman u svoje drugo uzastopno finale Kupa RS.

Najefikasniji u redovima Dervente bio je Zemunović sa 6, a pratili su ga Šijaković, Ivanović i Zekić sa po pet pogdaka, dok je kod Prijedora prvo ime bio Miljuš Andrej sa 7 pogodaka.

Finale između  Slavije i Dervente igra se sutra (nedjelja 19. mart)  u Sportsko-kulturnom centru u Derventi od 17 časova.

RK Prijedor – RK Derventa 26:38 (13:21)