Home GRADOVIDerventa Krojači poraženi na domaćem terenu, Kozara nosi bodove iz Dervente

Krojači poraženi na domaćem terenu, Kozara nosi bodove iz Dervente

Utakmicama 1. kola danas je počelo prvenstvo u I ligi Republike Srpske. U Derventi su se sastali Tekstilac i Kozara. U odličnoj fudbalskoj predstavi Kozara je slavila sa 0-1.

Prvi minuti utakmice prolaze u obostranom ispitivanju snaga i igra se većinom na sredini terena. Prva pokušava Kozara preko Kremenovića u 9. minuti. U 11. minuti Radoja izvodi slobodan udarac i pronalazi Stjepanovića koji glavom šalje loptu preko gola Dervenćana. Uzvraćaju i domaći, a najopasniji su Maksimović i Perić. U 20 . minuti Glišić odlično pronalazi Kremenovića, ali njegov udarac brani golman Tekstilca. Uzvraćaju Dervenćani preko Perića koji sam izlazi pred Ilića, ali je golman Kozare siguran. Malo zatim pokušava Radoja iz slobodnog udarca ali golman Plisnić interveniše. U 34. minuti Srboljub Jandrić maestralno šutira sa desne strane sa nekih 22, 23 metra i pravim evrogolom dovodi Kozaru u vođstvo od 1-0.

Tekstilac – Kozara 0:1 (0:1)

Tekstilac (Derventa): Plisnić D., Marić D., Jolović D., Kovač A., Đuričić S., Maksimović S. (od 76. min. Ćorić Da.), Duspara Z., Perić O., Susaković I., Komlenović V., Kukić M. (od 59. min. Ćorić D.), trener: Stojić M., nisu igrali: Pećić D., Vukadinović D., Brković S., Đekić D., Vugdalić B.,

FK Kozara: Ilić M., Paštar M., Petrović O., Radoja S., Kremenović V.(od 83. min. Komljenović D.), Glišić D., Jandrić S., Petković V.(od 60 min. Novaković M.), Bunić N., Stjepanović N., Kondić A., trener : Trivunović V., nisu igrali: Dončić D., Lolić D., Mirjanić A., Ninković U., Gvozden S.