Home GRADOVIDerventa Karate: Dervenćani uspješni na tekmičenju u Srbcu

Karate: Dervenćani uspješni na tekmičenju u Srbcu

by Dejan

U nedelju je održan „Međunadno takmičenje u karateu“ pod organizacijom karate kluba Srbac pravilima VADO KAJI saveza i JKA karate saveza. Na međunaroadnom takmičenju obezbjedilo je učešće 12 klubova sa 180 takmičara iz Repbulike Srpske, Federacije BiH, Srbije, Austrije, gde su takmičari radili na 3 tatamija (borilišta). Karate klub Derventa na takmičnju je učestvovao sa 40 takmičara u disciplinama kate pojedinačno i ekipno, i prema uzrasnoj kategoriji i kilaži u disciplinama borbe pojedinačno i ekipno, što znači da jedan takmičar učestvuje u 4 dicipline (kate pojedinačno, kate ekipno, borbe pojedinačno i borbe ekipno).

Uz karate klub Derventa nastupili su i takmičari iz prijateljeskog kluba „Jiu Jitsu Derventa“. Karate klub Derventa je u generalnom plasmanu osvojio pehar za 3. mjesto. Pored ostalih članova kluba koji su osvojili bodove, najviše se su se istakla tri takmičara:
Topalović Slaven (12 godina),
Mihajlović Vladimir (9 godina) i
Pejić Dario (8 godina)
koji su osvojili zlatne medalje i u katama pojedinačno, ekipno i borbama pojedinačno i ekipno i time klubu dodali dragocijene bodove na bodovnoj rang listi, i time su zasluženo osvojili po pehar u svojim kategorijama.

Ovim takmičenjem karate klub Derventa je obezbjedio ulaznicu za učestvovanje na Svjetskom prvenstvu za kadete, seniore i svjetskom kupu za pionire na takmičenju u Beogradu, jer smo dobili poziv za reprezentaciju Republike Srpske pored takmičara iz opštine Modriča, Teslića i grada Doboja, al pošto su finansijski troškovi problem teško da će klub biti na ovoj velikoj smotri polovinom juna mjeseca.

Karate klub Derventa zahvaljuje se i sponzoru „picerija Mocart“ koja je obezbjedila 40 lanč paket za takmičare, te se zahvaljuje autoprevozniku STP Derventa na bezbjednosti i korektnosti u prevozu, kao i odbojkaškom klubu Derventa na razumjevanju i podržci jer je njihov prvotimac Pavlović Anastasija ujedno i član karate kluba Derventa i na takmičenju je osvojila dvije medalje srebro i zlato.