Home GRADOVIDerventa Kadeti iz Dervente osvojili “Streetball 3×3 Gradiška 2017”

Kadeti iz Dervente osvojili “Streetball 3×3 Gradiška 2017”

by admin

Četvrti turnir u uličnoj košarci “Streetbal 3×3 Gradiška 2017” održava se od 21. do 25. avgusta u Gradišci, a ekipa iz Dervente osvojila je turnir u kadetskoj konkurenciji.

Među  kadetima takmičilio se 10 timova, a Dervenćani u sastavu Ognjen Stojčič, Saša Ćudić, Marko Ćorić  i Vladimir Novaković, u grupnoj fazi imali su skor od tri pobjede (12:2; 12:2 i 12:0) i jednog poraza (7:12), te su izborili polufinale.

U polufinalu su savladali ekipu iz Nove Gradiške, dok su u petak veče u finalu igrali sa ekipom “Sport Caffe” iz  Stare Topole od kojih su bili bolji rezultatom 12:8 i došli do prvog mjesta.

Ekipa se takmičila pod nazivom “Stojčić transport”, a ista ekipa branili je boje Radio Dervente  i osvojili prvo mjesto u Derventi na uličnom basketu.

Nakon sinoćnjeg finala u Gradišci, održan je koncert grupe “Divlje jagode”.