Home GRADOVIDerventa Futsal KMF DERVENTA – KMF KOTOR VAROŠ (3:4)

Futsal KMF DERVENTA – KMF KOTOR VAROŠ (3:4)

Utakmica 5.kola prve lige Rs u futsalu između ekipa iz Dervente i Kotor Varoša bila je zanimljiva i uzbudljiva bukvalno do zadnjih sekundi meča. Igralo se veoma čvrsto i gostujuća ekipa je od samog početka igrala bunker pred svojim golom i čekala svoju šansu iz kontranapada, dok je domaćin pokušavao s dosta udarac iz daljine, ali odlični golman Škorić je uvijek bio na mjestu. Gosti su poveli u desetom minutu iz jedne od svojih kontri , a to je bio rezultat prvog dijela utakmice, iako je Derventa u par navrata pogađala okvir gola, a nekoliko odličnih situacija je zaustavio gostujući golman. U drugom dijelu ista slika na terenu a naredni gol je viđen 36 minutu, a dali su ga gosti iz kontranapada. U sljedećem minutu Railić smanjuje prednost gostiju, da bi gosti u 39 minutu poveli sa 1:3. Iako se tada činilo da je završena utakmica, brzim golom Kojića dervenćani smanjuju prednost i 22 sekunde prije kraja utakmice Railić iz akumulacionog faula izjednačava rezultat. Ali u ovoj triler završnici ni to nije bio konačan rezultat i 10 sekundi prije kraja Nedić iz dosta teške pozicije nalazi put do mreže za slavlje gostujuće ekipe, koji su bili miljenici fortune u ovom meču, mada su je fanatičnom borbenošću i disciplinovanom odbranom i zaslužili.
U sljedećem 6. kolu Derventa gostuje u dalekom Ljubinju..

KMF DERVENTA-KMF KOTOR VAROŠ = 3:4; (0:1)
Sportska dvorana Derventa. Gledalaca 100. Sudije: Gigović i Latinović iz Gradiške. Strijelci: Railić 2 i Kojić za Derventu, Tatar 2, Macanović i Nedić za Kotor Varoš.

KMF DERVENTA: Aleksić , Lukić, Bašić, Đuričić, Kojić, Railić, Gojić, Marić, Pivaš i Simić .
KMF KOTOR VAROŠ: Đukić, Tepić A., Tepić M., Mujanović, Nedić, Tatar, Macanović, Bašić, Hadžiselimović i Škorić.