Home GRADOVIDerventa FUTSAL – Četvrtfinalne grupe seniori

FUTSAL – Četvrtfinalne grupe seniori

Vrhunske futsal predstave su večeras bile na derventskom turniru, šest odličnih utakmica, šest ekipa, a mjesta u polufinalu je bilo samo za dvije.

U prvoj utakmici večeri  prošlogodišnji pobjednik Univerzitet Apeiron je jedva uspio da svlada otpor ekipe Mandić komerca MUP RS, u veoma kvalitetnom i napetom susretu.

U drugoj utakmici ove grupe ekipa Mandića nije uspjela da se psihički oporavi od poraza u prvom susretu, dok je Mnk Bosna kompred iz Tuzle odlično odigrao ovaj meč.

Za putnika u polufinale odlučivao je susret Univerzitet Apeiron- Mnk Bosna kompred, gdje je od početka ekipa iz Banja Luke nametnula svoj sistem igre i držala utakmicu pod kontrolom, dok su tuzlaci čekali šansu iz kontra napada. Oba golmana su bila na visokom nivou, pogotovo Hodžić iz Kompreda, a Apeiron je poveo deset minuta prije kraja, da bi u zadnjim minutama Mirković postavio konačni rezultat.

U prvom meču druge grupe odličan i sadržajan meč je bio između ekipa iz Gračanice i Čelinca, gdje je bilo dosta preokreta, lijepih poteza, a završen je neriješenim rezultatom, a bolje su penale izveli igrači iz Gračanice. U drugom meču im je trebala pobjeda nad ekipom iz Čelinca , i tako je i izgledalo kad je rezultat na poluvremenu bio 3:0 za Gračanicu. Međutim uporna ekipa Baja shoesa nije klonila duhom i s igračem u protivničkom polju  je uspjela veoma brzo da stigne , pa čak i da povede sa 4:3. Ekipa Mz Džakule  je uspjela da izjednači brzo, a ovaj susret je cijelu dvoranu digao na noge. Šanse su se smjenjivale kao na traci, stative, greške, lijepi potezi, stvarno nevjerovatan meč, a ekipi iz Gračanice je samo pobjeda odgovarala u ovom susretu i bila bi siguran učesnik polufinala. Dvije minute prije kraja ekipa iz Čelinca postiže gol iz akumulacionog  prekršaja sa deset metara.

U trećem susretu grupe ekipi iz Čellinca je dovoljan remi , a ako pobjedi ekipa Extraproma, ide u polufinale. Također odličan futsal, dosta šansi s obe strane, a rezultat je nakon kratkog vremena glasio 1:1. Taj rezultat je ostao sve do zadnja dva minuta kada  najbolji igrač Extraproma, Jelić postiže gol za vodstvo. U posljednjoj minuti ekipa iz Čelinca prima još dva gola i oprašta se od ovogodišnjeg turnira, dok igrači koji nastupaju za Tango iz Istočnog sarajeva idu u polufinale.

Sutra su naprogramu utakmice polufinala i finala seniora, te finala u ostale tri kategorije, a pred finalni susret biti će proglašeni najbolji sportisti opštine Derventa za ovu godinu.