Home GRADOVIDerventa Ekipa “Pilana Đurić” pobjednik turnira Derventa Nektar futsal 2016

Ekipa “Pilana Đurić” pobjednik turnira Derventa Nektar futsal 2016

POBJEDNIK DERVENTA NEKTAR FUTSAL 2016 JE PILANA ĐURIĆ.

Najbolji igrač: IGOR MIRKOVIĆ ( APEIRON )
Najbolji golman: NIKOLA JOSIMOVIĆ ( PILANA ĐURIĆ)
Najbolji strijelac: STEFAN RAKIĆ ( PILANA ĐURIĆ )

Fantastičan ugođaj je bio večeras na tribinama derventske sportske dvorane,koje su bile prepune tako da je teško bilo naći mjesto i za stajanje. Odlične ekipe su se predstavile večeras a krenimo redom.
U prvom polufinalu seniora sastali su se Fructa trade s šestoricom igrača iz Ekonomca i ekipa Pilane Đurić za koju su nastupali igrači Euromotusa pojačani sa dvojicom reprezentativaca Srbije. Od samog početka susreta igrači Pilane su nametnuli jak tempo i konstantno vršili pritisak na igrače Frukta trejda, koji su imali podređeniju ulogu u ovom susretu. Olako primljen prvi gol vjerovatno je poremetio koncepciju igrača Frukte, a veoma brzo Kopanja povećava prednost na 2:0. Desetak minuta prije kraja Radovanović je smanjio rezultat i zadnjih pet minuta susreta igrali su igrač umjesto golmana ali se rezultat nije mjenjao.

A šta tek reći za drugi polufinalni susret gdje su snage odmjerili Univerzitet Apeiron iz Banja Luke i prvi favorit turnira Sind iz Šabca. Fantastičan susret a pored dosta odličnih šansi s obe strane na odmor se otišlo bez golova. Odmah na početku drugog poluvremena odličnim golom Mirkovića studenti su poveli sa 1:0. Ređale su se šanse pred golom Apeirona , ali lopta nije htjela u gol , a onda stvar u svoje ruke uzima golman Milanović , koji je svih ovih prethodnih godina nastupao za Apeiron , i sa svojim poznatim šutem donosi izjednačenja. Još je bilo dosta uzbuđenja do samog kraja, ali ostaje 1:1. Kao i na dosadašnjim turnirima kada su penali za Apeiron na gol staje Munjiza, i koji uspijeva zaustaviti šuteva Rnića i Ivankovića, dok je kod Apeirona promašio Radoja. Tako smo dobili i finalni par a ta utakmica je bila posljednja na programu. Sredinom prvog dijela odličnim šutem pod prečku pogađa i najbolji strelac ovogodišnjeg turnira Rakić , koji nastupa u Rumuniji, za vodstvo Pilane. I u ovom meču došla je do izražaja sjajna fizička pripremljenost igrača Pilane Đurić a na dva gola razlike prednost donosi Živić. U drugom poluvremenu Rakić još jednom pogađa za vodstvo od 3:0 , a odmah zatim vrhunska akcija Apeirona za smanjenje vodstva. U tom periodu igre nekoliko odličnih pokušaja brani i golman Pilane, Josimović, a utakmicu je vjerovatno prelomio i momenat kada sasvim zasluženo drugi žuti karton dobija igrač Apeirona, a sa igračem viška Lazarević povećava prednost za nedostižnih i konačnih 4:1.

Odigrana su finala i u ostalih 5 kategorija, a na ovogodišnjem turniru se pojavio rekordan broj ekipa do sada,čak 128 u šest kategorija, a najviše naravno kod seniora 52 ekipe. Bilo je i zanimljivih sadržaja ove večeri , prvi put je predstavljen susret i Bubble fudbala koji su izazvali erupciju smijeha na tribinama . Predstavile su se i čirlidersice Cedevite iz Zagreba, te Aikido self difens klub iz Dervente. Proglašeni su i najbolji sportisti opštine Derventa za ovu godinu a nagrade je njima , kao i najboljim seniorima uručio Načelnik opštine Derventa Milorad Simić.

Derventska sportska dvorana nikada prije nije bila ispunjena u ovolikom broju , a gledaoci su otišli zadovoljni odličnim futsalom, a organizator je sebi postavio još teži zadatak za sljedeću godinu, kako ponoviti ovako nešto,a sljedeće godine da bude još bolje.

16,30: finale predpionira: NK BUDUĆNOST BANOVIĆI – ŠF PRIJATELJI BROD=4:0