Home GRADOVIDerventa DNF: Drugi polufinalista je ekipa Extraprom G.Buletić

DNF: Drugi polufinalista je ekipa Extraprom G.Buletić

by admin

U prvoj utakmici osminefinala veoma zanimljiv ssusret između ekipa koje dolaze iz Doboja i Prnjavora , a tek u drugom poluvremenu ekipa iz Doboja  dolazi do povbjede i prolaza dalje. Dobra utakmica je viđena između ekipa iz Tuzle i Gračanice , a dalje su prošli igrači koji igraju za Kaskadu iz Gračanice. Najveće iznenađenje na turniru priredili su igrači iz Žepča koji su iz daljg takmičenja izbacili jednog od favorita turnira , redovnog učesnika polufinala i finala, ekipu iz Banja Luke predvođenu golmanom Milanovićem , Ivankovićem, Mirkovićem i dvojicom igrača iz Slavonskog Broda. Veoma brzo dvije greške banjalučana koriste igrači iz Žepča i dolaze do vodstva od 2:0. Do poluvremena preko Bundavice banjalučani smanjuju rezultat, da bi početkom drugog sa dva brza gola došli do prednosti od 3:2. Ali momci iz žepča se nisu predavali i tri minute prije kraja dolaze do izjednačenja i bolje izvode penale i plasirali su se u četvrtfinalnu grupu.

U prvom susretu veoma zanimljiv i tvrd susret između Dobojlija i Gračanice završava neriješenim rezultatom i pristupilo se izvođenju penala. Golman ekipe iz Doboja zaustavlja oba penala i donosi prednost u međusobnom duelu ove dvije ekipe. U drugom susretu takođe veoma zanimljivom sastao se Extraprom i Žepče , a najbolji pojedinac večerašnjeg programa Vladan Lukić, inače igrač mnk Centar iz Sarajeva , je postigao dva gola za svoju ekipu nakon solo akcija u prvom poluvremenu a za Žepče gol postiže Jurkić. U drugom poluvremenu dosta šansi s obe strane ali golova nije bilo do samoga kraja kada  ekipa iz Žepča  s golmanom u polju promašuje nekoliko dobrih šansi, a onda pravi par grešaka i prima dva gola u zadnjimminutama meča.

17,30:  osminafinala:IX : EXTRAPROM – KERAMIKO*BORAC ŠIBOVSKA=3:1