Home GRADOVIDerventa Derventski karatisti uspješni u Bogatiću

Derventski karatisti uspješni u Bogatiću

by Dejan

U nedelju je održano „Prvenstvo u karateu Bogatić 2022“ pod organizacijom karate kluba Bušido Badovinci. Poslije prvog kvalifikacionog turnira na drugom pravo učešća je obezbjedilo 10 klubova sa 190 takmičara iz Repbulike Srpske, Federacije BiH, Srbije, Makedonije, gde su takmičari radili na 2 tatamija (borilišta). Karate klub Derventa na takmičnju je učestvovao sa 34 takmičara u disciplinama kate pojedinačno i ekipno, i prema uzrasnoj kategoriji i kilaži u disciplinama borbe pojedinačno i ekipno, što znači da jedan takmičar učestvuje u 4 dicipline (kate pojedinačno, kate ekipno, borbe pojedinačno i borbe ekipno).

Karate klub Derventa je u generalnom plasmanu osvojio pehar za 1. mjesto i pehara i knjigu o karateu za najboljeg pojedinca sudijskim ocjena je izabrana Babić Draganu iz Derventa u ženskoj kategoriji mlađi kadeti. Ujedno je ovo takmičenje bilo i kvalifikaciono za ostvarivanje najboljeg rezultata kako bi obezbjedili mjesto u reprezentaciji Republike Srpske koja ima nastup na Balkanskom prvenstvu krajem oktobra.

Kate pojedinačno:

Zlato – Babić Maja, Babić Marko, Mihajlović Vladimir, Spasenić Uroš, Vuković Katarina, Simić Doris, Asentić Milica, Vidić Nemanja, Merdžanović Lejla,
Vranješ Dejan

Srebro – Pavković Vladimir, Pejić Dario, Topić Dilara, Topić Leo, Maletić Lana, Babić Dragana, Topalović Slaven, Nikolić Sergej, Đuraš Marija

Bronza – Živković Luka, Vujičić Anđela, Drinić David, Vidić Đorđe, Vasić Jana, Vujović Tamara, Dimitrić Nikolina, Nikolić Lana, Đekić David, Bolatar Aleksandar, Stojčić Ana Mia, Sekulić Nemanja, Markuljević Andreja, Ratkovac Marko, Ratkovac Đorđe

Kate ekipno :

Zlato – tim 1 (Babić Maja, Marić Marija i Babić Marko),
tim 2 (Mihajlović Vladimir, Vujičić Anđela, Pejić Dario)
tim 3 (Simić Doris, Vasić Jana, Tamara Vujović)
tim 4 (Babić Dragana, Nikolić Lana, Topalović Slaven)
tim 5 (Vranješ Dejan, Nikolić Sergej, Markuljević Andreja)

Srebro – tim 6 (Nikolin Dimitrić, Katarina Vuković, Milica Asentić)
tim 7 (Topić Dilara, Vasić Jana, Pijetlović Marina)
tim 8 (Topić Leo, Topić Dilara, Spasenić Uroš)
tim 9 (Topalović Slaven, Nikolić Lana, Babić Dragana)

Bronza – tim 11 (Vidić Nemanja, Stojčić Ana Mia, Đuraš Marija)

Borbe pojedinačno:
Zlato – Vujičić Anđela, Mihajlović Vladimir, Pejić Dario, Vranjeđ Dejan,
Merdžanović Lejla

Srebro – Topalović Slaven, Babić Dragana

Bronza – Drinić David

Preporučujemo