Home GRADOVIDerventa Derventa prekinula niz Vogošće od 11 pobjeda

Derventa prekinula niz Vogošće od 11 pobjeda

by admin

U derbiju 24. kola sinoć su u Derventi snage odmjerili domaća ekipa Dervente i rukometaši Vogošće. Slavili su domaćini rezultatom 25:20.

Ekipa Vogošće je prva povela a tokom prvog dijela susreta rezultat se kretao ili +1 za Vogošću ili nerješeno sve do zadnje minute prvog poluvremena kad je Derventa povela 11:10. Ovim rezultatom okončano je prvih 30 minuta susreta.

Drugi dio susreta ekipa domaćina boljom igrom uspjela je napraviti gol razliku od +3, što nije spuštala do kraja susreta. Gosti su se uspjeli vratiti na -1, ali nisu imali dovoljno snage i sportske sreće da rezultat preokrenu u svoju korist.

Početkom drugog dijela utakmicu je napustio Međić, koji je nakon snažnog udarca završio u bolnici.

RK Derventa: Živanić 1, Zekić N. , Sibinčić 2, Lukić, Zemunović 10, Đurđević, Ninković, Mišanović, Stanković S. 2, Bojić(2.odbrane), Stanković B., Starčević(10.odbrana), Pekić 1, Zekić V. 5, Marčeta 4, Škrga. Trener: Zoran Dokić, pomoćni trener: Bjelošević Milorad.

RK Vogošća: Tatar, Đapo, Korjenić 1, Jelačić 3, Omerović 2, Rujanac, Međić 1, Haseljić, Hrbat 3, Purić 1, Omanović, Kadrić N. 4, Dervišević, Divković 5, Kadrić A. Trener: Skopljak Senad.

Fotografije sa utakmice mozete pogledati ovde.