Home FUTSAL 2016 Derventa Nektar futsal: Fructa Trade prvi polufinalista

Derventa Nektar futsal: Fructa Trade prvi polufinalista

Odlično futsal veče turnira u Derventi, a kod seniora prvi par osminefinala bio je između ekipa Mnk Brod 035 iz Slavonskog Broda i ekipe Katić doo Usora. Iako je cijelu utakmicu dominirala ekipa iz  S.Broda nije uspjela da savlada upornu ekipu iz Usore, nakon neriješenog ishoda bolje su penale izvodili igrači Usore i priredili veliko iznenađenje. U drugom susretu koji je bio prilično izjednačen , ekipa Ssam plasta je iskoristila svoje šanse i savladala ekipu MB Motorsa za koju su nastupili igrači iz Vrbasa /SRB/. U trećem susretu dosta teže nego što se očekivalo domaća Fructa trade, pojačana sa šest igrača iz Srbije, je savladala ekipu Mildaba iz Banja Luke u jednom odličnom susretu.

Nakon odigranih susreta osmine, tri pobjednika su u međusobnim susretima odlučivala o prvom polufinalisti. I Ssam plast i Frukta su savladali ekipu Katić doo Usora i zadnja utakmica večeri je odlučivala ko ide dalje. Poluvrijeme je završeno neriješeno 1:1, da bi početkom drugog dijela Frukta povela. Nakon nekoliko neiskorištenih šansi ekipe za koju nastupaju igrači iz Doboja, u posljednja dva minuta preko Ristića i Petrova fruktaši dolaze do pobjede u jednom odličnom susretu.

Tako smo dobili i prvog polufinalistu turnira seniora.

Pored seniora i veterani su igrali , i to grupna faza grupa C i D, a u četvrtfinale su se plasirale ekipe iz Teslića, Tešnja, Dervente i Stanara.

Turnir se nastavlja sutra a na programu tri utakmice osminefinala i četvrtfinalne grupe 4 turnira seniora.

17,00: RUDAR STANARI – 81 DERVENTA/ vet./  3:0