Home GRADOVIDerventa Derventa Futsal – srijeda 24.12.

Derventa Futsal – srijeda 24.12.

Nekoliko fantastičnih futsal predastava je bilo večeras, a dobili smo i prva dva polufinalista. Prva na programu je bila utakmica osminefinala seniora, gdje je ekipa DM montaže iz Broda savladala ekipu Džani promet iz Zagreba, lakše nego što se očekivalo. U četvrtfinalnoj grupi 3 ekipa Pilane Đurić je uspjela savladati odličnu ekipu iz Doboja, tek u zadnjih 10 minuta susreta su slomili otpor dobojske ekipe. Odlučivao je meč između Pilane Đurić i Zekerić voće iz Tuzle, koja ekipa će u polufinale. Najbolji je to bio susret dosadašnjeg dijela turnira, koji je završen neriješeno 2:2. Pilana je povela, da bi tuzlaci preokrenuli meč u svoju korist i poveli 2:1 pet minuta prije kraja. Tada igrači Pilane Đurić igraju s igračem umjesto golmana i dva minuta prije kraja uspjevaju izjednačiti rezultat golom Matijevića. Penali su odlučivali o putniku u polufinale, a odlučila je odbrana Josimovića u trećoj seriji, a tragičar je bio Avdić, koji je bio ponajbolji igrač svoje ekipe.

U drugoj grupi ekipa Testinga ja iskoristila greške u odbrani ekipe DM montaže iz Broda, i kasnije znalački se branila i iz kontri još više povećala prednost do kraja susreta. Meč Frukte i Testinga je odlučivao o putniku u polufinale, a ekipa Frukte je imala prejak sastav u ovom meču i rutinski savladala dobru ekipu koju su sačinjavali igrači iz Zavidovića i Teslića. Ostala dva polufinalista ćemo dobiti sutra kad su na programu utakmice četvrtfinalnih grupa 1 i 2, gdje se očekuju veoma zanimljivi susreti.

Također turnir je uveličao i dolazak dr. Neleta Karajlića, koji je imao svoju promociju knjige u biblioteci u Derventi , i kao ljubitelj fudbala je došao da pozdravi sve  prisutne gledaoce na turniru.

Polufinale i finale su na programu u petak 26.12.