Home GRADOVIDerventa Dervenćanke pružile dobar otpor Slobodi ali su nažalost poražene

Dervenćanke pružile dobar otpor Slobodi ali su nažalost poražene

U okviru 14. Kola Premijer lige za odbojkašice, u Tuzli je večeras domaća Sloboda pobijedila ekipu Dervente rezultatom 3:1 (20:25, 25:19, 25:18, 28:26).

Domaći sastav veoma se namučio da bi došao do treće uzastopne pobjede. Gošće su sjajnom igrom dobile prvi set i najavile iznenađenje.

Vodile su do pred kraj i u drugom, kada su Tuzlanke nakon 16:17 napravile seriju 4-0, preuzele vodstvo i riješile set u svoju korist.

U trećem je Sloboda dominirala od početka, a u četvrtom zamalo da Derventa izjednači. Poslije velike borbe igračice trenera Nihada Zahirovića ipak su smogle snage da okončaju meč u svoju korist.

Sloboda je svoj saldo u prvenstvu povećala na 21. bod, dok je Derventa i dalje posljednja sa samo 3 osvojena boda.