Home GRADOVIDerventa Dervenćanke izborile opstanak u Prvoj ligi RS

Dervenćanke izborile opstanak u Prvoj ligi RS

Odbojkašice Dervente pobjedom na ekipom Glasinca sa Sokolca sa 3:0 u okvriu posljednjeg 18. kola Prve lige RS, obezbjedile su opstanak u ligi.

Dervenćanke su furiozno otvorile prvi set, te su zahavljujući servisu Sanje Marić imale vodstvo od 15:0. Nakon toga Glasinac dolazi do prvog poena, a konačan rezultat prvog seta bio je 25:11.

Drugi set bolje otvaraju gošće koje vode sa 0:3, ali nakon toga igračice Vlade Kovačevića preuzimaju inicijativu te na tehničkom tajm-autu imaju rezultat 15:12. Igračice kluba sa Ukrine uspjele su do kraja seta da održe svoju prednost za konačni 25:22.

Treći set donio je malo uzbuđenja, ali ne previše. Odbojkašice Dervente imale su vodstvo do sredine seta (14:12), a nakon toga gošće su pokazale manji otpor. Ipak, na kraju Dervenćanke osvaju set sa 25:20.

Derventa je šampionat Srpske završila na osmom mjestu sa  19 osvojenih bodova, koje su ostvarile kroz šest pobjeda i 12 poraza, te osvojenih 26 setova i izgubljenih 39.