Home GRADOVIDerventa Bosna poražena od Dervente

Bosna poražena od Dervente

by admin

Rukometaši Bosne sinoć su u dvorani Ramiz Salčin poraženi od ekipe Dervente rezultatom 38:31. Gosti koji su bili favoriti u ovoj utakmici su to potvrdili i na terenu te ostali u krugu kandidata za mjesta na završnom turniru, ako se isti bude igrao.

U prvom poluvremenu gledali smo ravniopravnu utakmicu između ova dva takmaca, a gosti su na pauzu otišli sa tri gola prednosti (18:15). U drugom poluvremenu rukometaši Dervente su uspjeli da “prelome” utakmicu u svoju korist i na kraju, sasvim zasluženo slave rezultatom 38:31.

Obzirom da su i njihovi suparnici u borbi za najviši plasman Vogošća i Čelik ostvarili pobjede na svom parketu odluka o konačnom poretku na vrhu tabele će pasti u posljednjem kolu. Derventa na svom terenu dočekuje Gradačac, Vogošća će u goste mostarskom Zrinjskom, dok će Čelik na megdan tuzlanskoj Slobodi. Bosna u zadnjem kolu putuje u Živinice, na megdan Konjuhu.