Home GRADOVIDerventa Uspješan nastup karatista Dervente na Evropskom prvenstvu u Banja Luci

Tokom vikenda održano je Evropsko prvenstvo u Banjaluci pod sponzorstvom Centra za borilače sportove „Banjaluka“ Republike Srpske, BiH, koja je članica IMAF-a organizacije borilačkih vještina Evrope.

Organizator Evropskog prvenstva je internacional WADO KAI federacija koja obuhvata borilače stilove (Karate, Ju Jutsu, Grappling, Kobudo, Kick Box i Ken Jutsu) po pravilima IMAF organizacije Evrope. Na Evropskom prvenstvu učestvovalo je 10 država Republika Srpska, Federacija BiH, Poljska, Švedska, Danska, Srbija, Hrvatska, Crna Gora, Slovenija i Rusija, sa oko 400 takmičara.

Karate klub “Deventa” u sastavu klubova Republike Srpske učestvovao je sa 15 takmičara uzrasta mlađih pionira, kadeta i seniora. Evropsko prvenstvo je obuhvatalo takmičenje u pojedinačnim i ekipnim disciplinama prema godištima i kilaži.

Karate klub Derventa je na jakom Evropskom prvenstvu osvojio 14 medalja i ekipno u borbama za seniore karatisti Dervente su osvojili zlato i Republiku Srpsku postavili na glavno postolje ispred Ruske i Poljske reprezentacije. Karate klub Derventa ostvario je sledeće rezultate:

U katama pojedinačno kod mlađih pionira srebro su osvojili Nikolić Sergej, Markuljević Andreja i Stanić Stefani, dok su bronze osvojili Dumonjić Bojan, Bojanić Nikolina, Tepić Teodora i Sidlik Gabrijel.

Kod kadeta u katama pojedinačno zlato je osvojila Anastasija Dević, dok je Dumonjić Sandara osvojila bronzu.

U borbama pojedinačno u kadetskoj konkurneciji osvojena su dva zlata, Mihajlo Ćekić i Nikola Makrić, dok je kod seniora Miloš Popović osvojio zlato i Filip Makarić srebro. U ekipnim borbama osvojena su tri zlata i to Popović Miloš, Makrić Filip i Makrić Nikola.

Karate klub “Derventa” je zabilježio veliki uspjeh pred kraj sezone osvojivši važne medalje na jakom Evropskom prvenstvu. Do kraja sezone derventskim karatistima ostaje takmičenje za Open kup u Brčkom i završetak Lige šampiona u Tesliću, gdje će biti borba za osvajanje ovogodišnjeg pehara nauspješnijeg karate kluba Lige šampiona Republike Srpske.

image-0-02-05-752a81000893d0c91d030dbade499696490bf62a90bfaccb0e78877a79980b03-v image-0-02-05-e3dd21bb11fe43849402ad8a31ceb59330e65bec23f78f8a2dd8636bd3027a84-v  img_20161127_153716