Home GRADOVIDerventa Rukomet PL BiH: Poraz Dervente u grotlu Borika

Rukometaši Dervente doživjeli su poraz u 13. kolu Premijer lige BiH u Banjaluci od Borca rezultatom 28 :24 u veoma neizvjesnom i napetom meču.

U prvih deset minuta gledali smo veoma dobru utakmicu sa malo golova, a nakon prvih deset minuta igre rezultat je bio  4:2. Samo pet minuta prije kraja prvog poluvremena “crveno-plavi” imali su plus 3, a rezultat je bio 10:7. Do kraja prvog dijela Dervenćani uspijevaju da smanje prednost domaćih i na odmor se ide pri rezultatu 12:10.

U Drugom poluvremenu Dervenćani su sustigli Banjalučane, na sredini drugog poluvremena rezulatat je bio 18:18. Deset minuta prije kraja utakmice Borac je vodio 21:20. U 53. munutu susreta Derventa dolazi do prednosti, a semafor u Boriku pokazivao je 21:22. Banjalučani uz publiku uspijevaju brzo da vrate rezultatski zaostatak i na samo dvije minute do kraja utakmice imali su tri gola prednosti 26:23. Konačan rezulat u Banjaluci bio je 28:24.

Nakon ovog 13. kola za BH premijerligaše slijedi zimska pauza.

RK Borac – RK Derventa   28: 24 (12:10)
Sportska dvorana “Borik”, Banjaluka
Gledalaca 1.000
Sudije Beširović i Dautović
Isključenja Borac 4x, Derventa 2x.

RK BORAC: Beširević (4 odbrane), Memić 1, Đurđević 2, Hercegovac, Daničić 8, Mijatović 1, Bubić, Efendić (10 odbrana), Nježić, Majić 4, Lončar 5, Ćelić 7, Šešić, Ćeranić, Marković. Trener: Ratko Đurković.

RK DERVENTA: Stojić, Živanić 3, Zemunović 2, Sibinčić 1, Šijaković 3, Zekić 9, Lukić 1, Milinković, Lazić, Škrga, Stanković 1, Ivanović 2, Nožica, Starčević (15 odbrana), Božić, Mijatović 2. Trener: Zoran Dokić.