Home Sport PRVA LIGA RS – Tekstilac lider, derbi pripao Krupi

PRVA LIGA RS – Tekstilac lider, derbi pripao Krupi

Ovog vikenda igrano je 4. kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske, a derbi se igrao u Krupi, dok je Leotar tražio prvu ovozeonsku pobjedu.

Derbi u Krupi na Vrbasu pripao je domaćinu Krupi, koja je savladala Mladost iz Velike Obarske rezultatom 4:2. Trostruki strijelac za Krupu bio je Stojanov koji je postigao golove u 2. 4. i 56. minuti i Malinović u 70 minuti, a golove za goste postigli su Mičić i Đurović.

Tekstilac je na svom stadionu dočekao novajliju u eliti Borac iz Šamca i tražio povratak u pobjednički niz, nakon poraza u Obarskoj. „Krojači“ su savladali crno-bijele rezultatom 2:0. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, da bi u drugom poluvremenu golovima Glišića u 52. minuti i Rastovića u 67. minuti stigli do pobjede.

Višegradska Drina HE je odnijela bod iz Vlasenice odigravši 1:1. Drina je stigla do prednosti u 8. minutu susreta,a siguran realizator jedanaesterca bio je Nebojša Kovačević. Vlasenica je tu prednost držala do prve minute nastavka, kada je Dalibor Damjanović pogodio za 1:1, i taj je rezultat ostao do kraja utakmice.

Zvijezda 09 je u Etno selu „Stanišić“ dočekala Sutjesku i odigrali su neriješeno 1:1. U prvom poluvremnu mreže su mirovale, da bi u drugom poluvremenu golom Kostića u 72. minuti Zvijezda stigla do vodstva. Sve do samog kraja utakmice, tačnije u sudiskoj nadoknadi golom Guzine gosti iz Foče stižu do 1:1.

Leotar je konačno pobijedio, na „Policama“ je savladana Kozara. Pred kraj prvog poluvremena domći stižu do vodstva golom Deretića, i na pauzu se ide sa rezultatom 1:0. Nije se dugo čekalo na pogodak u drugom dijelu, već u 53. minuti Glišć postiže gol za goste iz Gradiške. Konačan rezulatat postavio je Cimirot, koji je bio siguran realizator jedanaesterca u 68. minuti za 2:1.

Sloboda iz Mrkonjić Grada konačno je upisala i prve bodove. Sloboda MG je savladala minimalnim rezultatom 1:0 Slobodu iz Novog Grada, a jedni strijelac bio je Topić u 17. minuti susreta.