Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS – Derbi u Derventi bez golova

PRVA LIGA RS – Derbi u Derventi bez golova

U okviru 14. kola Prve lige RS odigran je derbi kola u Derventi, između Tekstilca i Mladosti iz Velike Obarske. Utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 0:0.

Već u 5. minuti slobodan udarac za Tekstilac sa ivice šestanesterca, a izvođač je bio Lukić koji loptu šalje samo do živog zida.

U nastavku je viđena borba na sredini terena, ali bez većih prilika i opasnosti. U 21. minuti gosti iz Obarske imali su korner, ali je na mjestu bila odbrana Tekstilca. U 27. minuti slobodan udarac za Tekstilac, a Komlenović loptu šalje visoko iznad gola.

Ubrzo su pokušali igrači Mladsoti udarcem iz daleka, ali Plisnić je na mjestu. U 37. minuti kontru Tekstilca istrčao je Škorić, ali je zaustavljen faulom.

U sudiskoj nadoknadi “Krojači” su imali slobodan udarac sa nekih 25 metara, ali na dobrom mjestu je bio golman Radić i zaustavio udarac Lukića. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0:0.

2

U nastavku je Tekstilac bio ozbiljniji i konrketniji protivnik. Već u 55. minuti Brković je pokušao glavom, ali lopta ide pored gola Mladosti. Nedugo zatim je uslijedio slobodan udarac za ekipu iz Obarske, ali lopta Delića ide samo do živog zida.

U 75. mininut u šestnaestercu gostiju fauliran je Glišić, ali sudija je rekao da se igra nastavi. Tekstilac je postigao pogodak u 80. minuti, ali je Milaković bio u ofsajdu pa je gol poništen.

Pokušao je i Jolović iz skoka za domaćina, ali je Radić bio na visini zadatka. Ponovo je u finišu samog susreta pokušao Lukić, ali lopta ide pored gola Mladosti.

Pokušali su i gosti preko Đurovića u sudiskoj nadoknadi, ali lopta ide u ruke iskusnog Plisnića. Susret je završen bez pobjednika i podjelom bodova.

FK Tekstilac – FK Mladost V.O. 0:0 (0:0)
Gradski stadion u Derventi

Tekstilac: Plisnić, Rastović, Jolović, Vujanić, Brković (od 63. Gavrić), Škorić (od 74. Đukić), Glišić, Prljeta, Milaković (od 90+ Gatarić), Lukić, Komlenović. Trener: Magazin Bojan

Mladost: Radić, Zelić, Nikolić (od 90+ Trifković), Živanović (od 75. Đurović), Komarčević, Mičić, Blagojević, Arnautović, Jevtić, Delić (od 89. Kerezović) , Mazić. Trener: Luković Budimir