Home GRADOVIDerventa Poraz Tekstilca u Foči (Video)

Poraz Tekstilca u Foči (Video)

by admin

Derbi je u potupunosti opravdao očekivanja , Sutjeska je zabilježila ubedljivu pobedu i pokazala da se na nju mora najozbiljnije računati u nastavku šampionata. Lider iz Dervente je nastupio znatno oslabljen u ovom meču, ali to nimalo ne umanjuje ubjedljiv trijumf i nadahnutu igru Fočaka.

Od početka utakmice Sutjeska je diktirala tempo i nakon propuštrnih prilika Raševića u 4, potom Danilovića u 16. i Njeguša u 24. domaći tim se prvi put radovao u 37 .minuti. Mojović je izveo slobodan udarac iskosa sa leve stra ne na drugoj stativi pronašao defanzivca Mrguda koji sa distance šalje loptu u levi ugao gola Dervenćana.

I u nastavku utakmice Fočaci su dominirali i već u 51. minutu su udvostru čili prednost .Bila je to odlična akcija. Rašević je lepo prošao po levoj strani ubacio u kazneni prostor Tekstilca gde je pronašao Danilovića koji glavom sa pet-šest metara pogađa gol gostiju. Samo tri minuta kasnije ponovo su se radovali igrači Sutjeske .

Slično kao i kod prvog pogotka slobodan udarac je izveo Mojović u šesnaestercu Devenćana je pronašao Mrguda koji lepo glavom šalje loptu iza leđa nemoćnog Plisnića. Do kraja meča domaći tim je stvorio još nekoliko izglednih šansi, a najbolju da potvrdi pobjedu je propustio najbolji akter ovog debija Marko Mrgud kada je u u 88. minuti pogodio prečku.

SUTJESKA (F) –TEKSTILAC 3:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Mrgud u 37; 2:0 Danilović u 51: 3:0 Mrgud u 54 min. Gradski stadion.     Gledlaca: 300   Sudija: Zoran Strunić(Gradiška) Žuti karto ni:N.Drakul i D.Drakul (Sutjeska) , Plisnić i Susaković (Tekstilac)

SUTJESKA: Petrović ,N.Drakul ,Trifković ,Mrgud  ,Rašević ,Đoković ,Mojović (od 74.min V.Danilović) , Njeguš (od 60.min Zečević) , D.Drakul ,Danilović (od 67 R.Drakul) ,Guzina  .

TEKSTILAC: Plisnić , Marić  ,Jolović ,Vujanić  ,Đurčić ,Brković (od 75.min Malkić) ,Gavrić ,Susaković ,Gatarić ,Milaković  ,Prljeta .

Igrač utkamice:Marko Mrgud (Sutjeska)

Izvor: spordc.net