Pojačana kontrola vakcinacije i čipovanja pasa na području Dervente

Odjeljenje za Inspekcijske poslove grada Derventa, u saradnji sa veterinarskim stanicama, pokreće pojačanu kontrolu vakcinacije i čipovanja pasa.

Ova akcija ima za cilj unapređenje javnog zdravlja, smanjenje broja pasa lutalica i osiguranje odgovornog vlasništva nad kućnim ljubimcima. Prema važećim propisima, svaki pas mora biti označen odgovarajućim mikročipom koji sadrži podatke o vlasniku i vakcinisan protiv bjesnila jednom godišnje.

Na terenu se susrećemo sa velikim brojem pasa koji nisu vakcinisani i čipovani. Apelujemo na građane da u najkraćem roku svoje ljubimce označe odgovarajućim čipom i vakcinišu ih u nadležnim veterinarskim ambulantama ili da to obave pozivajući nadležnog veterinara.

Kontrola će se sprovoditi na cijelom području grada, a vlasnici pasa koji ne posjeduju dokaz o vakcinaciji i čipovanju suočiće se sa kaznama u skladu sa Zakonom o veterinarstvu i Odlukom o uslovima, načinu držanja i zaštiti pasa i mačaka na području grada Derventa.

Odjeljenje za inspekcijske poslove podsjeća da je pravilna evidencija pasa od ključne važnosti za rješavanje problema napuštenih životinja, jer omogućava identifikaciju vlasnika i brže reagovanje u slučajevima ujeda ili napada pasa lutalica.

Ovo nije represivna mjera, nego preventivna akcija, a cilj je zaštita ljudi, životinja i javnog prostora.

@2025 – Internet Radio Derventa –  Sva prava zadržana