Home GRADOVIDerventa Derventa Nektar futsal: Dvorac Bejići drugi polufinalista turnira

Derventa Nektar futsal: Dvorac Bejići drugi polufinalista turnira

Odlično futsal večer u Derventi  pred punim tribinama derventske dvorane.

Ekipe Šic Bar Ljutomer Slovenija, Liten-Željo iz Sarajeva i Dvorac Bejići Usora su ostvarili pobjede u osmini finala i između te tri ekipe tražio se putnik za polufinale.

Veoma neizvjesno do samog kraja je bilo u duelu sarajlija i slovenaca  i na semaforu dugo stajalo 1:0 za slovence da bi u zadnjem minutu slovenci dali i drugi gol i ovjerili pobjedu.

Dvorac Bejići uspjeva doći do pobjede nad sarajlijama u drugom poluvremenu susreta a sarajlije u svojim redovima imali fantastičnog Salčina.
I na kraju šlag na tortu, ekipa Dvorac Bejići i ekipa iz Slovenije. Meč pun tenzija, pravog futsala su mogli vidjeti gledaoci večerašnjeg programa. Vodila je ekipa Dvorac Bejići dva puta ali igrčai iz slovenije nisu dali da se rezultatski odvoje Bejići i prvo poluvrijeme završeno 2:2. Vrhunski susret i u drugom dijelu ali bez golova, tri minuta prije kraja isključen je Ivanagić kod Bejića ali su se uspjeli odbraniti i meč dolazi do penala.
Prva tri izvođača u obe ekipe su bila precizna, a onda dobojlije ne pogađaju , Šic bar ima penal za prolaz ali isprečio se Hodžić koji brani taj i kasnije još jedan penal i odvodi svoju ekipu u polufinale i šansu da odbrani trofej osvojen na posljednjem odigranom turniru.