Home GRADOVIDerventa Bronza za šahistkinju Bojanu Bojanić na Prvenstvu RS

Bronza za šahistkinju Bojanu Bojanić na Prvenstvu RS

Dvorovi su prethodnog vikenda bili domaćini 26.Prvenstva RS na kome se takmičilo 156 šahista i šahistkinja iz cijele Republike Srpske.

Derventski šahovski klub su trebali predstavljati Bojana Bojanić u konkurenciji do 18.godina i Aleksej Vidić u konkurenciji do 16 godina,ali je isti zbog bolesti bio spriječen da otputuje na takmičenje.

U konkureciji djevojaka do 18 godina Bojanićeva je osvojila bronzanu medalju zauzevši treće mjesto i ostvarivši plasman na Prvenstvo BiH koje ce biti održano idućeg mjeseca.

Kapiten Šahovskog kluba Derventa, a pripadnik MUP-a RS majjstorski kandidat Boris Đurđevic povodom Dana policije je uzeo učešće na šahovskom turniru koji je održan u Banja Luci i osvojio drugo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji, te bio najuspješniji pojedinac u ekipnom dijelu takmičenja, ostvarivši rezultat 6,5 poena iz sedam odigranih mečeva.