Home GRADOVIDerventa Poraz RK Derventa od Izviđača

Poraz RK Derventa od Izviđača

Derventska ekipa je nakon prvog kola na svom terenu, putovala u Hercegovinu. Protivnik u drugom kolu Dervenćana bila je ekipa Izviđača iz Ljubuškog.

Derbi kola pripao je domaćinu Izviđaču rezultatom 32:23, a na poluvremenu je bilo 15:10.

U prvih dvadesetak minuta bilo je puno pogrešaka Izviđača, pa su gosti iz Dervente držali rezultatski priključak od jednog do dva gola zaostatka. Ključni momenti, u prvom dijelu, odigrali su se između 23. i 26. minute kada serijom od pet uzastopni pogodaka domaći stigli do šest pogodaka prednosti. Derventa do poluvremena uspijeva postići pogodaka više tako da se na odmor odlazi s rezultatom 15:10 za domaće rukometaše.

Izvidjac_Derventa_2015_2016_01
U drugom dijelu Izviđač pravi seriju 4:0, od 35. do 38. minute i 5:0, od 46. do 50. minute, stiže do trinaest pogodaka prednosti (29:16), u 50. minuti. Na kraju je bilo 32:23 za visoku i uvjerljivu pobjedu Izviđača.

U redovima Izviđača najučinkovitiji su bili David Mandić i Josip Šarac s po šest postignuti pogodaka. Svoj doprinos pobjedi dali su golmani Milan Tolić sa devet i mladi Ivan Šarac sa osam obrana. U ekipi Dervente najviše pogodaka, devet, postigao je Goran Šarenac , dok je četiri pridodao Goran Zemunović.