„Vihor“ čuva sjećanje na pjesnike derventskog kraja

Srpski književni klub „Vihor“ iz Dervente organizovao je danas tradicionalni Poetski dan, manifestaciju posvećenu uspomeni na preminule članove kluba, njihove prijatelje i književne stvaraoce koji su tokom godina učestvovali na Međunarodnim ilindanskim pjesničkim susretima „Prljača“.

U znak sjećanja na pjesnike i književnike koji su obilježili kulturni život Dervente, članovi porodica, prijatelji i kolege okupili su se kako bi zajedno odali počast onima koji su iza sebe ostavili bogato književno nasljeđe. Događaju je prisustvovao i gradonačelnik Dervente Igor Žunić.

Tokom obilaska grobnih mjesta preminulih stvaralaca položene su ruže i odata počast pjesnicima čiji su stihovi ostavili dubok trag u kulturnoj baštini grada.

Počast je odata profesoru, književniku i političaru Milovanu Bjeloševiću Belom, kao i pjesnicima Slavku Pokrajcu, Veri Ratkovac, Savku Pećiću Pesi, Miloradu Noviću, Bori Teofiloviću i Tanenku Mariću.

@2025 – Internet Radio Derventa –  Sva prava zadržana