U subotu 27. septembara 2025. godine u ”Kući Milanovića” u Banja Luci održana je Međunarodna prezentacija konkursa i projekta ”ZLATNO PERO” čiji je glavni organizator Udruženje srpskih književnika u Sloveniji. Na Manifestaciji su dodiljena različita visoka priznanja, promovisana je zbirka poezije ”Stazama života” Saše Gajića iz Slovenije, koji je i kao predsjednik Udruženja kratko predstavio i svoja dva naučna rada sa Međunarodnih konferencija održanih ove godine u Beogradu.
Na ovoj književnoj maniferstaciji, čiji je koorganizator bilo Udruženje književnika Republike Srpske – Podružnica Banja Luka, upiličen je i nastup pjesnika, aforističara, vokalnih solista i muzičara, i tom prilikom su uručene Zahvalnice ”Zlatno pero” književniku Miloradu Miši Đurđeviću i pjesniku Nenadu Simiću, predstavnicima Srpskog književnog kluba ”Vihor” Derventa, za pomoć u organizaciji i učešće u kulturno-umjetničkom programu.
Na Manifestaciji je bilo razgovora i o nastupu članova Srpskog književnog kluba ”Vihor” Derventa na književnoj večeri koju bi u toku prve polovine iduće godine u LJubljani organizovalo Udruženje srpskih književnika u Sloveniji, čiji je počasni član i Nenad Simić.
Predsjedništvo
Srpskog književnog kluba ”Vihor” Derventa