Home GRADOVIDerventa Moto-kros trka “Rogatica 2017”: AMD “Derventa” imao tri predstavnika

Moto-kros trka “Rogatica 2017”: AMD “Derventa” imao tri predstavnika

Prethodnog vikenda održana je tradicionalna Međunarodna moto-kros trka “Rogatica 2017” u Rogatici, posvećena krsnoj slavi ove opštine Preobraženju Gospodnjem koje su bodovane za prvenstvo Republike Srpske i BiH.

Na stazi Ptičijak,  u klasi MX turist startovalo je 15 motociklista među njima i dva člana Auto-moto društva “Derventa”, Miroslav Milojević-Miron, Saša Gajić i Miloš Makivić. Prvi korz cilj u ovoj klasi prošao je Gabor Saghmeister iz Subotice koji je vozio motocikl KTM 450, dok je Miron prošao četvrti sa Hondom 450, Gajić peti sa Jamahom 450 i Miloš Makivić sa Kavasakijem  250 bio je dvanaesti.

Pored ove klase, vožene su još dvije, gdje je u MX1 prvo mjesto osvojio Dario Čerkez iz MK Viteza, dok je u klasi MX2 prvi bio Edin Halilović iz MK „TRP Marković“ Rakov potok iz Hrvatske.

Na ovogodišnjoj trci učestvovalo je 38 motociklista iz Republike Srpske, BiH, Srbije, Hrvatske i Makedonije.

Naredna moto-kros trka po kalendaru Moto saveza BiH vozi se 2. i 3. sepmtebra u Bugojnu, a nakon toga 9. i 10. u Prijedoru.