Završnica FUTSAL-a 2015 “Dević tekstil” 1.

Pobjednički sastav Dević Tekstila: Nikola Josimović, Panić Dado, Slaven Novoselac, Dražen Novoselac, Korab Morina, Mladen Kocić,Tihomir Novak, Borko Surudžić, Srđan Ivanković, Kristijan Grbeša, Vedran Matošević.

Drugoplasirani Zilkić Šije: Bogdanović Dragan, Aladžić Mario, Mršo Edis, Bećarević Duško, Kahvedžić Nermin, Gavrić Goran, Dujković Miloš, Veselinović Mladen, Radmilović Anel, Kokić Janko, Radomirović Goran, Hrkač Mirko.

Šta reći za odličnu završnicu Derventa Nektar futsala , odličan ambijent i utakmice u prepunoj sportskoj dvorani koja već nema kapacitet da isprati ovakav događaj, tako da je bukvalno svaki kutak bio ispunjen gledaocima. Ali da krenemo redom a što je moguće kraće. U prvom finalu pionira sasvim zasluženo i očekivano ekipa iz Banovića je savladala ekipu iz Modriče. Veoma napetu utakmicu su odigrali veterani maksime iz Banja Luke i ekipe Frukte , za koju je nastupilo nekoliko igrača iz Srbije, a na kraju poslije velike borbe pobjedila je ekipa Maksime. U prvom polufinalu seniora nije bilo puno dvojbe jer odlična ekipa Zilkića je nametnula svoj tempo i očekivano savladala ekipu Testing Centra. U drugom polufinalu bilo je svega, odličnih poteza, prečki , odbrana golman. Na samom početku meča u 10 sekundi Milanović šalje dugu loptu iz svog peterca i koja neočekivano završava u golu Devića. Sredinom poluvremena je izjednačio Novak. Dugo je stajal na semaforu tih 1:1, da bi 6 minuta prije kraja Surudžić postigao pobjedonosni gol za Dević tekstil. U veoma izjednačenom finalnom susretu žena, ekipa iz Slavonskog Broda je pobjedila ekipu iz Srebrenika rezultatom 2:1. U kadetskoj konkurenciji do zadnjih trenutaka velika neizvjesnost ali spretnija je bila ekipa ST komerc iz Broda.

Prije samoga finala proglašeni su najbolji sportisti opštine Derventa. Derventskoj publici su se predstavili i Čirlidersice Crvene Zvijezde iz Beograda , kao i Nikola Milošević najbolji freestayler Srbije i oduševili prepunu dvoranu.

A na kraju šlag na tortu, dvije ekipe koje su se sasvim zasluženo našle u finalu. Od samog starta visok tempo utakmice, dosta dobrih poteza, duela, i sve ono što futsal čini jednim od naljepših sportova i u čemu derventska publika uživa. U finalu je briljirao Kocić koji je postigao dva gola i doveo ekipu u veliku prednost. Kahvedžić je vratio rezultatsku neizvjesnost i u prepunoj dvorani nije se čulo ništa , samo se pratio vrhunski futsal a svaki tajm aut su publiku razgalile gošće iz Beograda . Matošević sredinom drugog poluvremena postavlja , ispostaviće se konačni rezultat. I na samom kraju veliki aplauz za ove dvije ekipe i odličan meč.