Turnir mjesnih zajednica: Završena grupna faza

Sinoć su na rasporedu bile utakmice trećeg kola turnira mjesnih zajednica. Neizvjestan je bio prvi meč između Čardaka i Novog naselja, a tako je i završen neriješenim rezultatom , s kojim su čardaklije bile zadovoljnije. I drugi susret je završen neriješeno, a sastali su se Pojezna i donja Lupljanica, a taj rezultat je odgovarao Pojezni koja je zauzela prvo mjesto u svojoj grupi.

Prošlogodišnji prvak Osinja je u drugom poluvremenu slomio otpor ekipe iz Velike Sočanice. Derventa I je rutinski dobila Trstence i tako i ona zauzela prvo mjesto u grupi. Meč pun preokreta viđen je u grupi D , gdje su o drugom mjestu odlučivali igrači Gakovca i Kostreša.

Pred sam kraj meča bilo je 6:6 , da bi u zadnja dva minuta igrači Gakovca iskoristili svoje šanse i došli do plasmana u drugi krug. Ukrina je očekivano dobila Kalenderovce, kao i Čardak ekipu iz Detlaka u zaostaloj utakmici drugog kola, i tako ovjerio prvo mjesto u grupi. Crnča je dobila Detlak i tako se kao drugoplasirana plasirala u drugi krug.

Na turniru je učestvovalo 20 ekipa , u pet grupa, a iz svake je prošlo po dvije prvoplasirene iz grupe, tako da u drugom krugu je ostalo 10 ekipa. Utakmice eliminacija drugog kruga su na rasporedu u srijedu 22.06.