Turnir mjesnih zajednica: U srijedu dobijamo finaliste

Odličnih šest utakmica viđeno je sinoć na terenu derventske sportske dvorane.

Prvi susret je odlučivao o drugom mjestu grupe B, a Derventa III je lakše nego što se očekivalo savladala ekipu iz Donjih Cerana. U prvoj eliminacionoj utakmici Lug je poveo protiv Osinje , ali osinjani nisu odustajali i rješavaju meč u svoju korist.

Čardak je očekivano lako došao do pobjede u meču sa Gakovcem. Također i u trećem meču, sigurnom i čvrstom igrom, ekipa Pojezne je kao favorit savladala mladu ekipu iz Kalenderovaca. Najbolji susret , ujedno i najnapetiji viđen je u duelu Donje Lupljanice i Novog naselja, a poslije pregršt uzbuđenja meč je završen neriješeno i o pobjedniku su odlučivali penali.

Spretnija je bila Lupljanica i tako se plasirala u polufinalnu grupu. Posljednji meč je išao čudnim tokom, gdje je samo šest minuta prije kraja ekipa Crnče, inače prošlogodišnji pobjednik, vodila 4:1 protiv Dervente III. Tada dervenćani kreću sa golmanom u polju i u jednom minutu postižu dva gola , te pošto se nervoza uvukla među igrače Crnče, uspjevaju brzo čak i da izjednače. I onda drama u posljednjem minutu dervenćani daju još dva gola i prolaze dalje.
Turnir se nastavlja u srijedu , na programu utakmice polufinalnih grupa, gdje od 5 ekipa trebamo dobiti finaliste turnira.