Turnir mjesnih zajednica: Okončan drugi krug, poznati polufinalisti

Odlično futsal veče na turniru mjesnih zajednica, vjerovatno jedno od najboljih od kako se igra ovaj turnir, a to je već 7 godina.

U prvom susretu prošlogodišnji pobjednik Osinja, nije uspjela slomiti ekipu donje Lupljanice, koju su predvodila braća Brković. Oba gola Lupljanica je dala u prvom poluvremenu i čekala kontranapad, a osinjani su samo uspjeli smanjiti rezultat u drugom dijelu. Ni ove godine ekipa koja je branila trofej, neće uspjeti odbraniti kao ni jedna do sada, od kako je pokrenut ovaj turnir.

U drugom meču također velika drama do zadnjih sekundi, a Pojezna je vodila na poluvremenu da bi pet minuta prije kraja DerventaII izjednačila rezultat. Vujičić je deset sekundi prije kraja uspio postići gol za veliku radost ekipe iz Pojezne koja se plasirala među pet najboljih ekipa.

U trećem susretu još veća drama, a Čardak je vodio s 2:1 , da bi ekipa Ukrine došla do izjednačenja s zvukom sirene koja je označavala kraj meča. Prilikom izvođenja penala ipak je Čardak bio prisebniji i plasirao se dalje.

Jedan od prvih favorita turnira, Derventa I, je također ispao iz daljeg takmičenja , a bolji od njih , u veoma napetoj utakmici bili su igrači iz Crnče, ali tek poslije šutiranja penala. Jedino u posljednjem susretu nije bilo neizvjesnosti, gdje je Lug sigurnom igrom savladao ekipu Gakovca.

Zbog turnira u Pojezni pauza je naredni vikend na turniru mjesnih zajednica koji se nastavlja u nedjelju 03.07. kada ćemo od pet ekipa koje će nastupiti to veče dobiti finaliste ovogodišnjeg turnira.