Tekstilac u osmini finala Kupa RS

Fudbaleri derventskog Tekstilca u okviru šesnaestine finala Kupa Republike Srpske igrali su sa niželigašem Mineralom iz Banje Vrućice kod Teslića, a na penale su obezbijedili plasman u osminu finala ovog takmičenja.

“Krojači” su već u 1. minuti susreta stigli do vodstva, a strijelac je bio Susaković. Već u desetoj minuti isti igrač povećava na 2:0. Do kraja prvog dijela domaći uspjevaju da umanje prednost gostiju,  a sam svoj mrežu u 41. minuti pogađa mladi Trivić.

U nastavku susreta viđena su još tri pogodka. Prvo je Brković povećao na 3:1 za “krojače” u 50, minuti, a nakon četiri minute drugi žutio dobio je Trivić, te Dervenćani nastavljaju sa igračem manje. U 60. minutu Đekić je pogodio za 3:2, a konačnih 3:3 postavio je Jelić Igor u 65. minuti susreta, nakon čega je uslijedio izvođenje jedanaestereaca. Više sreće sa bijele tačke imali su igrači Marka Stojića, koji su slavili sa 5:4.

Tekstilac će u subotu u okviru Prve lige RS gostovati kod Sutjeske u Foči, dok u srijedu u Kupu BiH igra u Prijedoru sa Rudarom.

FK Mineral – FK Tekstilac 3:3 (1:2) penali 4:5
Stadion u Banji Vrućici.
Sudija Lakić Goran (Brčko).
Stijelci: Đekić, Jelić I., Trivić (autogol) (Mineral); Susaković 2x, Brković (Tekstailac)
Žuti kartoni: Livnjak, Mikanović, Pavlović (Mineral); Trivić (Tekstilac).
Crveni karton Trivić (Tekstilac).

FK Tekstilac: Pejić, Marić (od 62. Gostimirović), Trivić, Vukadinović Da. (od 37. Jaćimović), Kovačević, Simić, Susaković, Reljić, Vukadinović Dr (od 9. Brkić).,Brković S., Vugdalić. Trener: Marko Stojić.

FK Mineral: Savić (od 70. Milojević), Goranović, Livnjak, Đekić, Jelić D., Đukić, Mikanović (od 54. Todorović), Hamzić, Gačić, Jelić I., Pavlović.