Tekstilac savladao Kozaru i ostao lider

U subotu su na Gradskom stadionu u Derventi u okviru 6. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske, sange odmjerili lider šampionta Tekstilac i Kozara iz Gradiške.

Domaći su u prošloj sezoni doživjeli težak poraz od Kozare na svom stadionu od 3:0, pa su ovaj put tražili osvetu i oprezno ušli u susret.

Veoma tvrda utakmica odigrana je u Derventi sa čak 10 žutih kartona. U 36.minutu Dejan Gavrić je u sjajnoj prilici, ali je njegov udarac zaustavio je Stefan Đakušić. Nedugo zatim na odbijenu loptu natrčao je Aleksandar Glišić i taj udarac je izblokiran. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Glišić je poslužio Ognjena Škorića koji šutira pravo u Đakušića. Na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 0:0.

U nastavku prilika za “Krojače”, ali je prečka je zaustavila pokušaj Rastovića. U 64. minuti Vujanića postiže gol i domaći stižu do

Kozara je nabolju priliku na utakmici imala pred kraj susreta, kad je lopta iskliznula iz ruke iskusnom golmanu Plisniću, ali je Prljeta bio najbliži i otklonio opasnost.

FK Tekstilac – FK Kozara 1:0
Strelac: Vujanić 64. minut

TEKSTILAC: Plisnić, Rastović, Jolović, Vujanić, Đuričić, Škorić( od 76. Đukić), Gavrić ( od 55. Brković), Glišić, Komlenović, Milaković )od 87. Gatarić), Prljeta

KOZARA: Đakušić, M. Kovačević, Vukajlović (od 75. Perić), Petrović, G. Majdanac (od 46. Kovljen), Mirković, Zec, Makitan, Gavrić, Đaković( od 56. Popović)