Rukometaši Dervente istopili Čelik u Zenici: Pobjeda rezultatom 44:27

Rukometaši Dervente su u okviru 19. kola Premijer lige BiH demolirali ekipu Čelika u njihovoj zeničkoj Areni sa velikih 44:27.

Dervenćani su odlično otvorili susret u Zenici te su već nakon prvog poluvremna imali prednost od dvanaest golova, a rezultat na semaforu Arene u Zenici bio je 22:10. U nastavku igrači Zorana Dokića nastavljaju u istom ritmu te dolaze do pobjede rezultatom 44:27.

Najefikasniji u redovia Dervente bio je Zekić sa 8 pogodaka, a pratili su ga Zemunović i Sibinčić sa po 7, te Šijaković i Ivanović sa po šest. Najbolji u redovima Zeničana bio je Burić sa sedam, te Adnan Begagić sa 4 pogodka.

U narednom 20. kolu Derventa je slobodna, dok Čelik igra u gostima kod Krivaje.

RK Čelik – RK Derventa 10:22 (27:44)