Rukomet PL BiH: Odlični Marčeta donio bod Derventi

Utakmicom između domaće Vogošće i Dervente, počelo je 22. kolo rukometne Premijer lige BiH koja je imala i direktan prenos Javnom servisu BHT.

Nakon deset minuta igre rezultat je bio 4:4, zahvaljući Marčeti koji je sa svoja dva gola držao priključak za Vogošćanima. U 20. minuti susreta Vogošća je imala 3 gola prednosti zahvaljujući Jelačiću sa tri i Geki sa dva pogodka, dok je Zekić postigao dva za Derventu. Do kraja prvog poluvremena igrači Zorana Dokića uspjeli su i da povedu zahvaljujući Zemunoviću i Marčeti sa dva pogodka, ali ipak na pauzu se ide neriješenim rezultatom 11:11.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti iz Dervente te u 35. minuti imaju dva pogodka prednsoti 15:13 zahvaljujući Marčeti sa dva pogodka, a po jedan su dodali Zekić i Živanić. U 45. minuti igre bilo je 18: 18, a Derventu je držao kapitan Sibinčić sa svoja dva pogodka. Pet minuta pred kraj susreta domaća ekipa imala je prednost od jednog pogodka, a rezultat je glasio 24:23. Do kraja susreta Dokićevi momci uspjeli su da se vrate, te imali priliku za pobjedu ali  ipak je završeno neriješeno 26:26.

Vrijedi istaći da su rukometaši Dervente u ovu utakmicu ušli dosta oslabljeni, jer nisu mogli računati na jednog od najboljih u svojim redovima Gorana Šarenca.

RK Vogošća Poljine Hils – RK Derventa 26:26 (11:11)

RK Derventa: Starčević, Subotić, Zemunović 4, Marčeta 10, Lukić, Stanković, Pekić 1, Sibinčić 4, Vučić, Zekić 4, Živanić 2.