Rukomet PL BiH: Derventi prijale kamere u Sarajevu

U okviru 13. kola Premijer lige BiH danas su u Sarajevskoj Skenderiji svoj susret igrali Bosna i Derventa, gdje su Dervenćani bili uspješniji rezultatom 36:27 (12:13).

Prvih deset minuta susreta u Sarajevu gledali smo igru sa dosta čvrstom odbranom na obje strane, a rezultat je bio 4:3 za Derventu. Do 20. minute susreta igrao se gol za gol, a rezultat je bio 8:7 za Dervenćane.

Do kraja prvog poluvremena Bosna je zahvaljujući greškama Dervente, došla do prednosti od 13:12. U prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti kod domaćih Vojinovića sa 4 i Rahmića sa 3 gola, dok kod gostiju Zemnuovića i Zekića sa po 3 gola, te golmana Starčevića sa 11 dobrana.

U nastavku Derventa dolazi do svoje igre, te su nakon 7. minuta igre imali pet plus. Rezultat je bio 19:14, zahvaljujući Šarencu sa 3 i Zekiću sa 2 gola.

Derventa je do 45. minute uspjela i povećati prednost na šest plus, a rezultata je bio 23:17. U ovom periodu igre vrijedi izdvojiti Zemunovića i Sibinčića sa po 2 gola za Derventu, te dva gola Delića za Bosnu.

Do kraja susreta Derventa je nadigrala Bosnu i slavila sa uvjerljivih 36:27 . Najbolji pojedinci na ovom susretu bili su Zekić i Zemunović sa 9 golova za Derventu, a Vojinović sa 6 i Rahimić sa 5 golova za Bosnu. Vrijedi dodati da je golman Dervente Starčević imao 17 odbrana.

RK Bosna Sarajevo – RK Derventa 27:36 (13:12)
Isključenja: Derventa – Lukić, Sibinčić 2x, Zemunović; Bosna – Selimović

Derventa: Starčević , Subotić , Škrga, Marčeta 2 , Zemunović 9 , Pekić 1, Zekić 9, Sibinčić 6, Živanić 2, Šarenac 5, Drinić , Đurđević , Lukić 2, Milinković , Nikolić , Stanković