Rukomet PL BiH: Derventa poražena u Maglaju

Na otvaranju drugog dijela sezone rukometne Premijer lige BiH, u okviru 16. kola u prepunoj maglajskoj Sportskoj dvorani, RK Maglaj je rezultatom 32:26 savladao RK Derventu.

Početak susreta pripao je rukometašima Dervente, koji su cijelim tokom prvog poluvremena imali blagu prednost, da bi pred kraj susreta domaći igrači sustigli prednost gostiju i na odmor otišli sa golom prednosti, 13:12.

U nastavku susreta potpuna dominacija maglajskih rukometaša predvođenih raspoloženim šuterima Ćosićem i Čičkušićem, te golmanskim dvojcem Mutapčić-Hadžihasić. Iz minute u minutu povećavali su rezultatsku prednost do maksimalnih +6 i tu prednost sačuvali do kraja susreta bodreni navijačima u prepunoj sportskoj dvorani.

RK Maglaj: Hadžihasić (9 odbrana – 1 sedmerac), Mutapčić (7 odbrana – 3 sedmerca), Totaj 1, Mehinagić 5, Omerović 4, Bradarić, Nenadović, Husarkić, Alić 1, Šahinović, Kujrić, Karabegović, Ridžal, Abdurahmanović 3, Ćosić 9, Čičkušić 9.
Trener: Mahmut Obralić.

RK Derventa: Subotić (6 odbrana), Starčević (2 odbrane), Živanić 3, Sibinčić 3, Đurđević, Lukić 3, Zemunović 3, Milinković, Drinić, Pekić 3, Vučić, Stanković, Škrga, Marčeta 7, Šarenac 3, Zekić 1.
Trener: Zoran Dokić.

Izvor: N.Br./ maglaj.net