Rukomet PL BiH: Derventa bolja u derbiju od Sloge

U okviru 14. kola Premijer lige BiH za rukometaše, Derventa je na domaćem terenu bila bolja od dobojske Sloge sa 30:26 (15:12).

Bila je ovo i prilika da nekadašnji igrači Dervente Mišanović, Gavrić i Bojić, zaigraju i protiv svog bivšeg kluba. Derventa je dobro stajala u prvom poluvremenu, te se na pauzu ide rezultatom 15:12 za Dervenćane.

U nastavku Dobojlije nisu mogle da pariraju Derventi, te igrači Zorana Dokića sigurnom igrom dolaze do pobjede rezultatom 30:26. Ovo je peta pobjeda u nizu za Derventu, kojom su zauzeli treću poziciju u ligi odmah iza Izviđača i Vogošće.

Kao i u prošlom kolu u Sarajevu, ponovo su Zemunović sa devet i Zekić sa šest golova predvodili Dervenćane do pobjede nad komšijama.

U narednom 15. kolu, posljednjem pred zimsku pauzu Derventa putuje u Mostar kod Zrinjskog.