Rukomet PL BIH: Derventa bolja od Igmana

Rukometaši Igmana sinoć su na svom parketu na Ilidži dočekali ekipu RK Derventa u utakmici 11. kola rukometne Premijer lige BiH. Konačan rezultat utakmice na Ilidži glasio je (12:17).

Domaći Igman koji igra dobru sezonu bez obzira na sve želio je do pobjede i približavanju cilju koji su jasno naglasili na početku sezone, a to je stvaranje ozbiljnog premijerligaša kojem ovo neće biti samo povratnička sezona u Premijer ligi BiH.

Domaći su ubilježili tri pobjede i sedam poraza i nalaze se na 14. mjestu ligaške tabele. S druge strane gosti su tražili bodove u ovom duelu kako bi nastavili vršiti pritisak na trećeplasirani Maglaj za kojim “kasne” pet bodova na tabeli. Dervenćani su u proteklih deset kola ubilježili pet pobjeda i tri poraza uz dva remija. Domaći su u ovu utakmicu ušli dodatno oslabljeni obzirom da su se pred samu utakmicu povrijedili Zahirović i Balaš, dva izuzetno bitna igrača u formaciji trenera Bašića.

Gosti otvaraju bolje utakmicu i brzim kontranapadima uspjeli su stvoriti prednost koja im je dala mirnoću u prvom dijelu susreta da mogu da igraju opušteno. S druge strane u odbrani su igrali dosta čvrsto i sa iskustvom i kvalitetom koji posjeduju znalački su to koristili. Na samom početku su gosti uspjeli stvoriti prednost od pet golova prednosti (9:4) i tu prednost su održavali tokom cijelog prvog poluvremena za konačnih  17:12 na poluvremenu za RK Derventa.

I u drugom poluvremenu slično kao i u prvom gosti su svaku grešku koristili i pretvarali u pogodak. Iz toga svega se razlika povećavala u korist gostiju, ali su i domaći nekako uspijevali da stignu do pogotka. U 40. minuti gosti su imali plus osam (24:16), pa je bilo jasno da neće tako lako prepustiti stečenu prednost u ovom duelu. Do kraja utakmice su domaći uspjeli smanjiti prednost gostiju, ali ne značajno, pa je konačan rezultat glasio 24:30.

Izvor: Sport1.ba

Izvir istaknute fotografije: CB Studio – D.Bećarević