Rukomet: Derventa bolja od Konjuha

U okviru 5. kola Premijer lige BiH, rukometaši Dervente sinoć su igrali sa Konjuhom iz Živinica i upisali treću ovosezonsku pobjedu, 30:25(14:14).

Već u 15 minuti domaći su imali višak od dva gola 9:7, zahvaljujući odbranama sjajnog Starčevića i razigranog Mirka Marčete. Pri rezultatu 12:12, trener Dervente Dokić traži tajm-aut, kako bi zaustavio sjajnu igru gostiju iz Živinica. Na poluvrijeme se ipak odlazi neriješenim rezultatom od 14:14.

U nastavku gosti su nešto agailniji, nakon pet minuta igre u drugom dijelu imaju dva gola viška, tačnije rezultat je bio 17:15 za Konjuh. Do sredine drugog dijela domaći uspijevaju agresivnijom igrom da preokrenu u svoju korist. Tako je u 45 minuti na semaforu bilo 23:20 za Derventu. U ovom periodu igre Derventu su predvodili sjajni Zekić i Šarenac.

Do kraja su domaći samo povećali prednost, a do izražaja su opet došli Zekić i Marčeta. Konačan rezultat bio je 30:25 za Derventu i treću ovosezonsku pobjedu.

Derventa u sljedećem 6. kolu igra sa Bosnom u Visokom.

DERVENTA: Subotić, Starčević, Zekić 9, Zemunović 2, Pekić, Šarenac 5, Marčeta 10, Živanić 1, Sibinčić 3, Drinić, Lukić, Stanković, Nikolić, Đurđević, Milinković.

KONJUH:Bešić, Modrić 1, Brkić 5, Hamzić K.2, Hamzić A, Husić 4, Mišić, Abdurahmanović, Begić 6, Šarić, Pejkušić, Omerović, Sakić, Smajić 7, Sinanović, Alijagić.