Prva liga RS: Tekstilac demolirao Podrinje

Fudbaleri derventskog Tekstilca u okviru sedmog kola Prve lige RS, dočekali su Podrinje iz Janje i upisali novu pobjedu u šampionatu.

Dervenćani su dobro otvorili utakmicu i imali incijativu, te dvije prlike. Treba izdvojiti sjanu priliku Zarića u 19. minuti, ali lopta ide tik iznad prečke. Samo dvije minute nakon toga, Čebić dovodi goste u vodstvo. Nije se dugo čekalo na novi pogodak, a u 25. minuti Perić postiže pogodak za 1:1.

Pokušao je zatim Susaković, ali lopta direkt u golmana Podrinja. U 35. mintuti preokret, sjajan pogodak postiže Milaković za vodstvo “krojača”. Samo dvije minute nakon toga, tačnije u 37. minuti Susaković postiže novi pogodak za 3:1. Do kraja prvog dijela treba izdvojiti sjajnu paradu mladog Pećića na golu Tekstilca.

U prvih deset minuta nastavka bez većih opasnosti, a treba izdvojiti prilike Marića i Milakovića, ali lopta ide iznad gola ekipe iz Janje. U 70. minuti dobru šansu je imao Redžić, ali sjajnu paradu imao je Pećić. Nakon toga korner za Podrinje, te loptu izbijaju domaći i Perić istrčava kontru, da bi ga u šesnaest metera Đokić faulirao i Došlo pokazuje na bijelu tačku. Loptu uzima upravo Perić, koji u 73. minuti povećava na 4:1. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, te ekipa sa Ukrine upisuje nova tri boda.

U narednom kolu Tekstilac gostuje Napredku iz Donjeg Šepka, dok Podrinje dočekuje Željezničar.

FK Tekstilac – FK Podrinje 4:1 (3:1)