Prva liga RS: Slavija i Tekstilac bez municije u Istočnom Sarajevu

Poslednje kolo prvog dela šampionata Republike Srpske donelo je u Istočnom Sarajevu jedan tvrd meč Slavije i Tekstilca koji je završen najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Tekstilac je došao na ovo gostovanje rasterećen, ali sa namerom da osvoji poneki bod. Ograničili su se oni na odbranu, te iz kontra napada pokušavali da nešto naprave. Slavija je držala loptu, imala neku prividnu terensku inicijativu, međutim nije uspela da napravi niti jednu jedinu priliku pred golom mladog Duška Pećića, koji je u ovom meču čuvao mrežu umesto veteran Dejana Plisnića.

Ni Ivan Trifković na golu Slavije nije imao posla. Gosti u prvom poluvremenu, iako su se ograničili na kontranapade, nisu uspeli niti jedan ozbiljan napad da kreiraju pred golom Trifkovića, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0, ili bolje rečeno ništa-ništa.

Čim je počelo drugo poluvreme Slavija ima prvu priliku na utakmici. Vučina Šćepanović je centrirao iz slobodnog udarca, a za tren na drugoj stativi zakasnio Tihomir Lalović. Bila je to naznaka neke življe igre na stadionu u Istočnom Sarajevu, međutim I dalje golmani nisu imali mnogo posla. Tekstilac je probao da izvede jednu kontru, no Trifković je ostao skoncentrisan I uspeo lako da uhvati tu loptu posle centaršuta.

I onda u 76. minutu Slavija ima veliku šansu. Marko Milenković je sa desne strane podigao loptu, Vučina Šćepanović je probao glavom, no istakao se sjajnom intervencijom Duško Pećić. Lopta se odbila ponovo do fudbalera Slavije, no ovaj put šut sa distance odlazi pored gola.

Imali su gosti pred kraj utakmice priliku, no ponajbolji pojedinac danas na ovoj utakmici, Soiširo Tanaka, je bio na pravom mjestu I u posljednji trenutak izbija ispred protivničkog igrača.

Do kraja utakmice ponovo nije bilo većih uzbuđenja, pa sa remijem od 0:0 Slavija I Tekstilac završavaju prvi dio sezone, a jedni prvenstvo nastavljaju u plej autu, dok gosti igraju u plej ofu.

I.Sarajevo: Slavija – Tekstilac  0:0