PRVA LIGA RS – Mladost sigurna, poraz Tekstilca u Krupi

Odigrano je 13. kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske, a derbi kola igran je u Krupi na Vrbasu.

Krupa je na svom stadionu dočekala Tekstilac iz Dervente. Domaći su već u prvom poluvremenu slomili otpor Dervenćana. U 21. minuti su poveli golom Mazalice, a već u 35. minuti imali su 2:0 golom Vukotića. U samom finišu provog poluvremena Krupa stiže i do trećeg gola, a strelac je Vukotić za konačnih 3:0.

Lider šampionate Srpske Mladost iz Velike Obarske je u prvom polvremenu osigurala pobjedu nad fenjerašem Slobodom iz Mrkonjić Grada. Mladost je povela u 26. minuti golom Arnautovića, a već u 34. minuti Živanović je povećao na 2:0. Ovo je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku Mladost je samo povećala prednost golom u 66. minuti, a strelac je bio Delić. Do kraja nije bilo promjene i završeno je sa 3:0.

U Šmacu je Borac dočekao hercegovačkog velikana Leotar iz Trebinja, a u prvom poluvremenu mrežu su mirovale. U drugom poluvremenu do gola prvi stižu Trebinjci u 56. minuti golom Perovića. Sve do samog kraja susreta Leotar je imao tri boda u “svojim rukama”, ali u sudiskoj nadoknadi Mujačić postiže pogodak za konačnih 1:1.

Sloboda iz Novog Grada je u sjajnoj seriji, što su pokazali i u ovom kolu. U Novom Gradu je gostovala Zvijezda 09, debitant u ligi koji ima sjajne rezulatate. Ova utakmica riješna je u prvom poluvremenu, a jedni strelac na utakmici bio je Stojanović u 18. minuti za pobjedu Slobode.

U gradu na rijeci Savi igrali su Kozara i Drina HE i bila je to veoma ubljedljiva pobjeda ekipa iz Gradiške. Kozara je u 21. minuti povela golom Zeca, a samo pet minuta kasnije bilo je 2:0. Strelac drugog gola bio je Popović. U drugom poluvremenu domaći postižu još jedan pogodak u 76. minuti sa “bijele tačke”, a siguran realizator bio je Mirković.

U Foči su igrali domaća Sutjeska i Vlasenica, a pobjednik je riješen u drugom poluvremenu. Prvo je u 54. minuti iz penala bio siguran Mojović i doveo domaće u vodstvo od 1:0. U 88. minuti Sutjeska stiže i do drugog pogodka, a strelac je Rašević.