PRVA LIGA RS – Kompletirano treće kolo, derbi pripao Mladosti

????????????????????????????????????

Ovog vikenda odigrano je treće kolo Prve lige Republike Srpske, a derbio kola se igrao u Obarskoj.

Mladost iz Velike Obarske dočekala je Tekstilac sa kojim je dijelila prvu poziciju. Uspješnija je bila domaća ekipa, koja je slavila rezultatom 2:1. Strelci za Mladost su bili Komarčević u 26. minuti i Delić u 65. minuti, dok je pogodak za „Krojače“ bilo dijelo Susakovića u 73. minuti.

Krupa je na svom stadionu igrala sa Vlasenicom i slavila rezultatom 3:2. Utakmica je bila puna preokreta, domaći su poveli u 13. minuti golom Mazalice iz penala, da bi gosti golovima Eskića i Đurića povela 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu domaći kreću agresivnije i golovima Stojanova stižu do 3:2.

Novajlija u eliti Srpske Borac iz Šamac je dočekao Slobodu iz Mrkonjić Grada. Obije ekipe su tražile prvu pobjedu u ligi, ali uspješniji su bili domaći koji su dobili utakmicu rezultatom 2:0. Otpor Mrkonjićanja slomljen je u drugom poluvremenu golovima Palženice u 70. minuti i Šarkanovića u 90. minuti.

Trebinjski Leotar ni nakon tri kola ne zna za pobjedu. Ovaj put bolji od Hercegovaca bila je Sloboda iz Novog Grada, koja je slavila rezultatom 4:1. Strelci za domaće su bili Zgonjanin u 12. minutu za 1:0, i to je bio rezultat na poluvremenu. U drugom je bila prava golijada, već u 49. minuti Mustedanagić povećava na 2:0, da bi Ramić ubrzo smanjio na 2:1. Nakon toga još dva gola Slobode, a strelci su bili Ćulibrk i Tadić.

Kozara je na svom stadionu dočekala Zvijezdu 09 i ostvarila ubjedljivu pobjedu. Domaću slavili rezultatom 4:0, u 15. minuti već je bilo 3:0 a golove su postigli Petrović, Mirković i Kovljen, a Majadanc na kraju utakmice u 86. minuti postavio konačnih 4:0. Sutjeska je stigla do prvih bodova u novoj sezoni, slavili su na svom terenu protiv Drine HE, a jedini strelac na utakmici bio je Mojević.