Kup GFS Doboj: Tekstilac pobjedom nad Željezničarem izborio polufinale

Prvoligaš iz Dervente plasirao se u polufinale Kupa GFS Doboj nakon što je u boljoj i efikasnijoj igri savladao ambiciozne ali nedovoljno jake dobojske plave.

Od samog početka gosti su nametnuli žestok tempo i atakovali ka golu Jaćimovića koji je kapitulirao već u 7. minutu kada ga je sa nekih dvadesetak metara savladao Kovačević. Imali su gosti još dve tri prilike a onda dolazi do poravnanja rezultata a strelac je opet bio Kovačević ali ovaj put ni kriv ni dužan. Naime, mladi golman Pećić uputio je iz svog šesnaesterca loptu ka centru ali tako nespretno da je pogodio svoga štopera od koga lopta sa nekih desetak metara ulazi u gol. Ipak to nije poremetilo iskusne Dervenćane koji postižu još dva gola do poluvremena. Prvo se u strelce upisuje Đukić a potom Milan Brković.

Gosti nastavljaju sa ofanzivom i u nastavku tako da u 49. minutu izvrsni Guzina prolazi kroz odbranu plavih u slalomu i matira Jaćimovića a isti igrač ponovo pogađa gol domaćih u 75. minutu. Nakon nekoliko izmena domaći se oslobađaju pritiska i u finišu za dva minuta postižu dva gola. Prvo je mladi Delić u 83. minutu iskoristio idealan centaršut Lazića i ubacio loptu iza leđa Pećića da bi Savo Mihajlović samo minut kasnije postigao najlepši gol na utakmici. Nakon dobre akcije po levoj strani Mihajlović se odlučuje na šut i sa nekih 25 metara pogađa gornji ugao golmana gostiju.

Dobojlije su se časno oprostile od Kupa jer su poklekli pred spremnijom i jačom ekipom koja će u borbi za finale igrati sa ekipom Rudanke.

ŽELjEZNIČAR-TEKSTILAC 3:5 (1:3)

Strelci: 0:1 Kovačević u 7, 1:1 Kovačević (autogol) u 21, 1:2 Đukić u 26, 1:3 M. Brković u 44, 1:4 Guzina u 49, 1:5 Guzina u 75, 2:5 Delić u 83, 3:5 Mihajlović u 84. minutu. Stadion: „15. april“. Gledalaca 200. Sudija: Slađan Lazarević (Doboj) 8. Žuti kratoni: Kvržić (Željezničar), M. Brković, Kovačević (Tekstilac).

FK ŽELjEZNIČAR: Jaćimović 6, Kiperović 6 (od 46. Lazić 7), Đuričić 6,5, Đorđić 6,5, Mitrović 7, Mašić 6,5, Ilić 6,5, Mihajlović 7, Jovičić 6, (od 66. Nikolić-), Kvržić 6,5 (od 80. Skopljak-), Delić 7.

FK TEKSTILAC: Pećić 6,5, Narić 6,5, S. Brković 7, Kovačević 7, Ćorić 7, Prljeta 7,5, Đekić 7, Duspara 7 (od 66. Vujičić-), Đukić 7,5, M. Brković 7,5 (od 56. Vukadinović 6,5), Guzina 8.

Igrač utakmice: Gedeon Guzina (Tekstilac) Doboj.

Autor:  Slobodan Babić – dobojski.info