“Krojači” odlični u dresu Srpske

U prijateljskoj revijalnoj utakmici Selekcija liga Republike Srpske u utorak u Gradišci pobijedila Fudbalski klub Kozaru sa 2:0 pogotcima igrača Tekstilca Radoslava Prnjete u osmom i uzdanice novogradske Slobode Mladena Zgonjanina u 83. minutu gradiškom prvoligašu su čestitali veliki jubilej – 70 godina postojanja.

Za reprezenatciju Republike Srpske igrali su četiri prvotimca derventskog Tekstilca Jovan Vujanić, Radoslav Prljeta, Ognjen Škorić i Aleksandar Glišić. Svi igrači izuzezv Vujanić našli su se u početnoj postavi, a Vujanić je svoju priliku dobio u nastavku. Pored postignutog gola Prljeta je uspio i da zaradi crveni karaton.

Narvavno, stručni štab Srpske nije mogao bez “Krojača”, pa je tako šef stručnog štaba Bojan Magazin bio pomoćni trener, a trener golmana kapiten i golman Tekstilca Dejan Plisnić.

Gradski stadion. Gledlaca: 200. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška).

Strelci: Prljeta u 8. i Zgonjanin u 83. minutu.

Žuti kartoni: I. Kovačević, M. Kovačević, Popović (Kozara), Glišić, Mrgud, Prljeta, Zekić (Republika Srpska). Crveni kartoni: Mile Kovačević (Kozara) i Radoslav Prljeta (Republika Srpska) u 60. minutu.

KOZARA: Đakušić, Bunić, M. Kovačević, Petrović, Mirković, Perić, I. Makitan, Kovljen, Gavrić, I. Kovačević, Đaković. Još su igrali: Trkulja, Popović, Vukajlović, Glišić, G. Majdanac, A. Majdanac, Zec, Srndović, N. Makitan, Radetić, Babić.

REPUBLIKA SRPSKA: Petrović, Blagojević, Ćosić, Mrgud, Vukotić, Arnautović, Prljeta, Stjepanović, Antonić, Škorić, Glišić. Još su igrali: Kutić, Topić, Filipović, Vujanić, Zgonjanin, Zekić, Guzina, Ćulibrk, Šarkanović.