Košarkaši Dervente bolji od Šamca

Košarkaši Dervente pobjedom su započeli novu sezonu u Drugoj košarkašoj ligi Republike Srpske, a bolji su bili od košarkaša Šamca rezultatom 74:62.

Dervenćani su dobro otvorili susret, te prvu četvrtinu dobijaju sa destet razlike tačnije 22:12. Druga četvrtina dosta izjednačena što govori i rezultat 19:19. Nakon pauze, Dervente ponovo igra bolje te osvaja i treću četvrtinu rezultatom 19:16. Gosti tek na kraju dolaze do igre, ali prekasno za ovaj meč te četvrtu dionicu uzimaju rezultatom 16:14.

Prvo ime kod Dervente bio je Marić sa 20, a pratio ga je Ratkovac sa 17 poena.

KK Derventa: Radić 13, Ratkovac 17, Marić 20, Bradak 1, Stupar 6, Stamenković 13, Cvjetković 2, Cvijanović, Lukanović, Milišić 3, Cvijanović, Ćorić.