KMF DERVENTA-KMF LJUBINJE 9:5

Sportska dvorana Derventa. Gledalaca  70. Sudije: Dragojević i Njegomirović. Strijelci: Simić 5, Kojić 2, Pivaš i Railić za Derventu, Ćorović 2, Vuković 2 i Krulj za Ljubinje.

KMF DERVENTA: Aleksić ,  Kulaga, Đuričić, Trutina,  Pivaš, Kojić, Railić i  Simić   .

KMF LJUBINJE: Pecelj, Krulj, Vuković M., Toholj, Sorajić, Vuković D., i Ćorović .

U utakmici 13. kola prve lige RS u futsalu domaći sastav Dervente je uspio savladati neugodnu ekipu iz Ljubinja.  Nakon nekoliko propuštenih šansi domaći su poveli preko Pivaša u petom minutu i taj rezultat je dugo stajao na semaforu , da bi u zadnje dvije minute preko Simića i Kojića domaća ekipa došla do prednosti od 3:0. Gosti su bukvalno u posljednjim sekundama prvog poluvremena postigli gol za smanjenje rezultata.Odmah na početku poluvremena Derventa povećava vodstvo na 4:1, što je bio rezultat do zadnjih osam minuta susreta kad i jedna i druga ekipa prave nekoliko neshvatljivih grešaka u odbrani , pa su gledaoci mogli uživati u golovima koji su se ređali kao na traci. Gosti smanjuju na 4:2 , da bi Simić sa dva gola povećao vodstvo domaćina, i tada se već znalo da bodovi ostaju u Derventi.

U sljedećem,posljednjem,  14. kolu Derventa gostuje u Istočnom Sarajevu kod ekipe Slavije.