Kik bokser Danijel Topalović: Prezadovoljan sam postignutim rezultatom u Dablinu

Kik bokser iz Dervente i član Kik-boks kluba Banjaluka Danijel Topalović, vratio se iz Dablina gdje je osvojio bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u disciplini ful kontakt do 81 kilograma.

• Prezadovoljan sam postignutim rezultatom i mislim da smo napravili sjajan posao. Pročli smo žestoke pripreme koje su trajale 50 dana i tamo sam bio jedan od najspremnijih boraca. U prvom kolu sam nokautom u 40. sekundi savladao Amerikanca Krisa Ričardsona i to je bila najkraća borba na prvenstvu, da bi u drugom u borbi za medalju na bodove savladao Italijana Maura Macana. U borbi za finale poražen sam od kasnijeg šampiona i najboljeg borca Rusa Kairata Nurmangabetova. Zahvalio bih se svom timu i sponzorima koji su me podržali, a ovo je svakako veliko iskustvo koje će mi mnogo značiti u nastavku karijere – rekao je Topalović.