Derventa u derbiju bolja od dobojske Sloge

U komšijskom derbiju na otvaranju drugog dijela sezone u Derventi je istoimeni domaćin porazio dobojsku Slogu rezultatom 27:25.

Domaći su od starta krenuli žestoko i odmah prave seriju 4:0. Dobojlije do prvog gola stižu u 7.minutu. U tim trenucima Sloga je igrala slabo, sporo i bezidejno u napadu, dok je mrežu domaćih izvrsno čuvao Dragan Starčević što su njegovi saigrači koristili i povećavali prednost. Igrao se 12.minut kada su domaći imali predsnost 8:2, ali onda Sloga pravi seriju od tri uzastopna gola i smanjuje na 8:5. Od tog trenutka igralo se uglavnom gol za gol i na odmor se otišlo sa rezultatom 14:11 u korist Dervenćana.

Drugo poluvrijeme ponovo bolje otvaraju domaći. Ali onda slijedi odlična igra Sloge pogotovo u odbrani i serijom od 6:0 u 40.minutu prvi put prelaze u vođstvo 16:18. Međutim tu prednost nisu dugo zadržali jer domaći dodaju gas i vraćaju se sa tri uzastopna gola za ponovno vođstvo 19:18. Sloga se držala u egalu igrajući gol za gol sve do posljednja tri minuta, kada domaći stižu do tri gola prednosti što Sloga u preostalom vremenu nije uspjela da stigne.
Treba reći da su izabranaci Danka Panića u trenucima kad a je trebalo da prelome promašivali stopiostotne šanse popularne”zicere”, a promašili su tri sedmerca u ovoj utakmici što oh je na kraju i koštalo.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih uz golmana Dragana Starčevića koji je sakupio 13 uspješnih intervencija bili su izvrsni pivot Nikola Marković i odlični organizator igre Slaven Šijaković sa po šest golova, a kod gostiju najefikasniji su bili Boris Bosić sa sedam, te Branko Mišanović i Vladimir Antonović sa po pet golova. S tim što je Antonović 4 gola postigao sa sedam metara.

DERVENTA – SLOGA 27:25 (14:11)

Dvorana: KSC u Derventi. Gledalaca: 500. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Derventa 2(2), Sloga 7(4). Isključenja: Derventa 8 minuta, Sloga -.

DERVENTA: Stojić (odbrana, sedmerac), Božić 6, Sibinčić 2, Šijaković 6(1), Lukić, Zemunović 1, Milinković, Nikola Marković 6(1), Lazić, Škrga, Stanković, Ivanović 4, Starčević (13 odbrana, sedmerac), Aleksa Pejić, Vukašin Zekić 2, Nožica. Trener: Zoran Dokić.

SLOGA: Đurić, Mišanović 5, B.Bosić 7, Nemanja Zekić 3, Krajišnik, Tulendić, Antonović 5 (4), Danijel Pejić, Oljača, Bižić, Pavlov 4, Lazić, Filip Marković, Gavrić 1, Radić, Đ.Bosić (8 odbrana). Trener: Danko Panić.
Igrač utakmice: Slaven Šijaković (Derventa)

SEMAFOR: 4:0 (7.min.), 4:1 (7.min.), 8:2 (12.min.), 8:5 (16.min.), 10:6 (20.min.), 13:8 (25.min.), 13:11 (28.min), 14:11 (30.min.), 16:12 (34.min.), 16:18 (40.min.), 19:18 (46.min.), 19:19 (47.min.), 20:19 (50.min.), 22:21 (52.min.), 22:22 (55.min.), 23:23 (57.min.) 25:23 (59.min.), 27:24 (60.min.) 27:25 (60.min.).